Kombi Anakart Tamiri

Kombi Anakart Tamiri

Kombi Anakartı Tamiri Nedir ?

Kombi Anakart tamiri (baskılı devre kartı) kombinizin tüm elektronik bileşenlerinin verimli çalışmasını sağlayan elektronik bileşenlerinin kalbidir tüm elektronik bileşenler anakart ile iletişim kurar.

Kombi beyni bozulması durumunda kombinin tüm işlevleri durmakta ve çalışmamaktadır. Örneğin, hava basıncı anahtarı, fanın çalıştığını (gazların bacadan dışarı atılmasına yardımcı olduğunu) ve bu nedenle tutuşmanın güvenli olduğunu söylemek için anakarta bir sinyal gönderir. Veya NTC termistörleri, kombi ile akış ve dönüş boruları arasındaki sıcaklık farkının çalışma aralığı içinde olduğunu söylemek için anakart ile iletişim kurar.

Kombi kartı Ne işe yarar ?

Kombi kartı içerisinde bulunan bütün parçaların birbirleri ile uyumlu ve kontrollü çalışmasını sağlar ve hemen her parça çalışmak için komutu kombi anakartından alır.

Kombi kartı sürekli olarak çeşitli sensörleri ve göstergeleri izler. Bu, kombinin her zaman sıcaklık ve basınç açısından tolerans dahilinde çalışmasını sağlar. Bir tuhaflık fark ettiği anda (örneğin, tıkanmış eşanjör, baca veya arızalı bir fan nedeniyle hava basıncı dalgalanması) kilitlenir ve bir hata kodu görüntüler.

Sıklıkla karşılaştığımız en yaygın Kombi Elektronik Kart (Beyin) hatalarını ele alacağız.

Kombi kartı Arızası Nasıl Anlaşılır?

 • Ekran paneline güç gelmiyor
 • Ekran panelinizde yanıp sönen ışıklar
 • Kombinizden yanan koku var
 • Panelde güç göstergesi yok
 • Kazan sıcaklığa ulaşmadan kesiyor
 • Fan başlamıyor veya sürekli çalışıyor
 • Gaz vanası yanıt vermiyor ve bu da ateşleme arızasına neden oluyor.

Yukarıdaki maddelerden birisi ile karşılaşıyorsanız;

Korkmayın! Kombinizi ve gazınızı kapatın 0540 393 63 43 numaralı hattımızdan bize ulaşın…

Endişelenmeyin! Kombinizin ve tüm marka ve model kombilerin arıza bulma ve bakım / onarım konusunda oldukça deneyimli bir ekibe sahibiz.

Bize ulaştığınız taktirde kısa sürede evinize geliyor kombinizi açarak anakartınızı alıyor, 3 iş günü içerisinde tamirini yaparak geliyor ve kombinize montajını yapıyoruz..

Alternatif olarak bizi Tuzladaki adresimizde ziyaret edebilirsiniz ve sizin için test edebiliriz, hatalıysa 12 ay Garanti ile yenilenmiş bir kombi anakartı ile değiştirebiliriz.

 • Kombi kartı neden bozulur ?

Kombinizi uzun yıllar kullanıyorsanız metal yorgunluğu olabileceğini unutmayın.. Bu nedenle, kombiniz özellikle eski model ise, karşılaştığınız sorunların çoğu genel aşınma ve yıpranmadan kaynaklanıyor olabilir.

 

 • Kombi Kart Tamiri Neden Önemli ?

Kombi anakartlarının tamirinin mümkün olması sıfırından çok daha cüzzi rakamlara gerçekleştiği için kombi sahipleri genellikle  tamiri tercih etmektedir.. Fakat yetkili servislerin büyük bir bölümü elektronik kartların tamirini yaptırmayıp yenisi ile değiştirip kullanıcıyı maddi yönden sıkıntıya sevk edebilirler.

 

 • Kombi Kartı Tamiri Nasıl Yapılır ?

Arızalanan kombi kartlarınız personelimiz tarafından sökülerek  atölyemize getirilerek işlemci, röle ve entegre gibi unsurları bilgisayar ortamında kontrol edilerek arızanın sebebi bulunur ve en kısa sürede onarılıp siz saygıdeğer müşterilerimize teslim edilir.

 

 • Kombi Kart Ücreti Nedir ?

Kombi kart marka model ve arıza durumuna göre fiyat belirlenmekte..

Vural Tesisat tarafından uygun fiyata, kaliteli çözüm şeklinde sunulmaktadır…
Hizmetlerimizden faydalanmadan önce bilgi ve fiyat almak istiyorsanız ALO 7/24 KOMBİ hattımızı arayabilir veya, 7/24 WHATSAPP KOMBİ hattımıza mesaj atabilirsiniz..

 • Kombi Kart Tamirinin Garantisi Var mı ?

Vural Tesisat Kombi Elektronik Devre kartları tamirine 12 ay garanti süresi taahhüt eder.

 

 • Kombi Kart Tamiri Güvenli midir?

Vural Tesisat olarak Kombinizin kartını çeşitli ölçüm ve testler sonucunda arızalı olan elektronik devre elemanları yenisi ile değiştirilerek yapmaktayız. Test ve ölçüm sonuçlarında işlemsel hatalar bulunduğu taktirde yazılım güncellemesi de yapılabilmektedir. Tüm bu kart tamiri işlemleri sona erdiğinde kombi elektronik kartı test cihazı ile test edilir. Test işleminden başarılı şekilde geçen elektronik kart 1 yıl garantili bir şekilde teslim edilir.

 

 • Vural Tesisat Kimdir ?

Vural tesisat olarak; 2014 yılından beri istanbul ili, Tuzla ilçesinde;

Arıza tespit, Kombi tamiri, Kombi bakımı, Kombi Anakart Tamiri, 0 ve 2.El kombi satışı, Ürün Montaj, Petek Temizleme, Sıhhi tesisat işleri, Proje çizim ve gaz açma, Gider tıkanıklığı açma, Su kaçağı tespiti ve yedek parça konusunda işine değer veren bir ekiple mükemmel hizmet sunuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: , , , , , ,

Call Now Button