Petek Temizleme Nedir ?

Peteklerin her zaman için tam verimle çalışabilmesini sağlayan, düzenli periyotlarla yapılması gereken uygulamalardır. Petek temizliği profesyonel petek temizleme araçları ile yapılmalıdır. Bu özel temizleme aracı olmadan kullanıcılar petek temizliğini gerçekleştiremezler.

Kullanıcılar kendi imkanları ile sadece peteklerin havasını alarak peteklerin içinde oluşan havayı temizleyebilirler.

Peteklerin düzenli periyotlarla temizlenip bakımının yapılmasının yanında, eğer petekler ısıtmayı eşit olarak gerçekleştiremiyorsa ve temizlik ihtiyacı duyulursa, petek temizliği için profesyonel firmalara başvurulmalıdır.

Petek temizleme işlemi 2 çeşit olmak üzere özel bir ilaç ile makine ve yüksek basınçlı makineler ile ile gerçekleştirilir. Bu temizlik işlemi, petekleri kombi veya kaloriferden ayırmadan ve çalışır konumdayken yapılır.
Petek temizleme makinesi aynı zamanda, radyatör temizliği ve yerden ısıtma tesisat temizliğinde de kullanılır.

Petek temizleme çeşitleri nelerdir ?

-Yüksek basınç ile petek temizleme

 • Uygun Noktadan Cihazımızı Bağlıyoruz Genelde Banyonuzda Varsa Havlupan yada Radyatör Tercih Ettiğimiz Nokta Cihazımızı Bağladıktan Sonra Kombinizi Kapatıp Dönüş Vanasını Kapatıyoruz Sonrasında Dairenizdeki Bütün Radyatörleri (Petekleri) Kapatıyoruz ve Yıkamaya Başlayacağımız Radyatörü Açıyoruz Makinemizden Ayarlayabildiğimiz 2 Bardan 8 Bar Basıncını Tesisatınıza Uygun Olan Basıncı Ayarlayıp Başlıyoruz Çift Yönlü Yıkama İşlemini Yapıyoruz Bu Esnada Yıkanan Radyatörün Pürjör Vanasında Hava ve Pis Suyu Biraz Akıtıyoruz Bütün Bu İşlemleri Yaparken Dairenizde Herhangi Kirlilik Söz Konusu Değildir. Bu Şekilde Bütün Peteklerinizi Temizledikten Sonra İstenirse Wogens Tesisat Koruyucu ve Wogens 1 Lt Kombi Petek Isı Verim Yükseltici Isı Koruma Kimyasalı Koyuyoruz Kombinizin Ücretsiz Olarak Genleşme Tankı Azotunu Tamamlıyoruz ve Filtreyi Temizleyip Kombinizi Aktif Hale Getirip Kontrollerimizi Yapıp Sizlerinde Onayından Sonra İşlem Bitmiş Oluyor.

Yüksek basınç ile petek temizliği yapmanın avantajları ?

 • Isıtma ve tesisat sitemindeki kireç, çamur, korozyon ve pas tortularını temizler
 • Kombi içerisindeki kireçlenmeyi yok eder
 • Tek seferde tüm ısıtma ve tesisat sistemini temizler ve koruma altına alır
 • Kombinin gürültü çalışmasını ve sirkülasyon problemlerini giderir
 • Çift yönlü yıkama teknolojisi ile sistemi kir, pas ve tortulardan tamamen arındırır.

-Kimyasal ile petek temizleme

 • Özel olarak bu iş için üretilen, suyu çift yönlü uygulayarak petek içlerinde çalkalama etkisi oluşturan yıkama makinamızı uygun noktadan tesisata bağlıyoruz ve ilk olarak içindeki pis suyu atıyoruz daha sonra tekrar su basarak kombi yardımı ile petekleri 60 dereceye ısıtıyoruz bu zaman zarfında makinamıza  Wogens Konsantre Petek Temizleme kimyasal maddemizi ve 16 litre suyu makina mız vasıtasıyla ısıtıyoruz daha sonra kombinin giriş çıkış vanalarını ve kombiyi kapatıyoruz ve makinamızın içindeki kimyasallı suyu bütün peteklerin içinde 5 dakika dolaştırdıktan sonra tek tek yıkama işlemine başlıyoruz bu işlem kolektörlü sistemse kolektörde değilse yıkama yapılacak petek dışındaki bütün petekleri kapatarak yapmaktayız. Yaklaşık olarak 1.5 saat sürmektedir. Bu işlemde peteklerinizin tek tek sökülmesine gerek kalmadığı için çamurlu sular her yere akmaz. Kombinize harici olarak bağlanan yıkama makinemiz önce Wogens Konsantre Petek Temizleme kimyasalı uygulayarak petek içlerindeki tüm kirecin, balçığın ve çamurlaşmaya sebep olan pisliğin çözülmesini sağlar Bu özel kimyasal ilacın uygulamasının ardından yıkama makinalarımız yüksek devirle petek içine su uygular ve çözülen bu pisliğin tamamını tesisattan tahliye eder. Peteklerin su geçişlerinin tıkanmasına, dipte çökme yaparak su dolaşımının engellenmesine sebep olan pislik bu sayede kolayca temizlenir ve peteklerin her yeri eşit olarak ısınmaya başlar.

Tüketicilerin dikkatine: ilaçlı tesisat temizliğini tavsiye etmiyoruz.İlaçlar yoğun asit içerdiği için mutlaka bir süre sonra tesisatınız ve kombiniz de sorunlar ortaya çıkmaktadır. 

Petek Temizleme Kimyasalı Nedir ?

Wogens Konsantre Petek Temizleme kimyasalı Şu an piyasada en güçlü ve en zararsız kimyasaldır. Diğer petek temizleyiciler sistemde temizlik sonrası genleşme yaparak gaz oluşturduğu için büyük problemler yaratabilir. Wogens Petek temizleme kimyasalı içeriğinde bulunan özel iyon tutucular ve gaz kesiciler sayesinde bu gaz oluşumunu engeller ve sistemin asla genleşme yapmasına izin vermez. Yine içerisinde bulunan ve Türkiye?de Yanlızca Wogens‘in kullandığı Sertifikalı Gerçek Alman İnhibitörleri sayesinde tesisat ve peteklerinizi oluşturan hiç bir metale ve kombi  aksamına zarar vermez. İçeriğinde bulunan Anti-Pas ajanları  sayesinde temizlenmiş peteklerde sonradan oluşacak pas ve korozyon oluşumuna asla izin vermez. Piyasada şuan hali hazırda bulunan temizleme Kimyasalların kimisi sistemi iyi temizlemekte ama kombi petek ve tesisata  zarar vermektedir.Kimi kimyasallarda eli yada cildi yakmadığını belirtir bu tür kimyasallar içerisinde zayıf asitler bulunduğu için kapalı sistemde kireç tortu ve organik atıkları temizlemede son derece etkisiz kalır.Zaten görünmeyen petek sistemi içerisinde boru çeperleri  bağlantı noktaları ve peteklerde ısınmaya engel olan etmenler yeterince temizlenemez. Sizde temizlediğinizi zannedersiniz. Fakat sonradan ısınma problemleri yaşandığında durumu fark edersiniz. Kimi Kimyasallar ise temizlik sonrası sistemde genleşme yaparak gaz oluşumuna neden olur Wogens Konsantre Petek Temizleme Kimyasalı tüm saydığımız problemlerin ışığında yoğun Arge çalışmalarıyla hazırlanmış benzersiz bir üründür. Siz Ürünümüzü Gönül rahatlığıyla kullanırken petek temizliğini yaptığınız müşterilerinizde Isınmanın  ve enerji  tasarrufu sağlamanın keyfini sürerler.

Petek Isı Verim Yükseltici ve Isı Koruma Sıvısı nedir ?

NSAT  TM  Surface Adhesion Technology TM  (Nano Yüzey Tutunma Teknolojisi) ile üretilmiştir.

Wogens Termoplus kapalı devre ısıtma sistemlerinde su içerisinde bulunan ve su sertliğine neden olan kalsiyum, magnezyum, silisyum vb. ağır partikülleri içeriğinde bulunan nano aktif ajanlar sayesinde nötralize eder. Bu sayede ısıya engel olan ağır yüklerden kurtulan her bir su molekülü moleküler düzeyde kinetik enerjisini artırarak daha hızlı hareket ederek daha fazla ısı tutar. Böylece %20-%40 arasında değişen ısı ve yakıt tasarrufu sağlanır. NSAT TM Teknolojisi ile içeriğinde bulunan polimer molekülleri ısı verimini ve ısı transfer kabiliyetini artırır. Atmosfere gidecek ısıyı kapalı ortama aktarır. Wogens Thermoplusın Periyodik olarak her sene yenilenmesi çalışma ömrü süresince tüm sistemi koruma altına alıp ısı ve enerji verimliliği sağlayacaktır.

  • Kullanım Alanları: Her marka kombi ve yoğuşmalı kazanlarda; Alüminyum, Panel ve dökme Peteklerde; Demir Bakır ve plastik borularda, Yerden ısıtma sistemleri, Kat kaloriferleri ve sıcak su bağlantılı tüm merkezi sistemlerde kullanılır.
  • Kullanma Talimatı: Tesisatta dolaşan su miktarına göre (100lt suya 1lt Wogens Termoplus kullanın.)Tesisatınızın uygun bir yerinden pislik tutucu, radyatör yada boşaltım vanasından sisteme karıştırın ve ürünün sistemde sürekli olarak kalmasını sağlayın.
  • Öneri: Ürünü kullanmadan önce tüm tesisatınızı mutlaka Wogens Power Cleaner ile temizleyin. Wogens Power Cleaner ile temizlenmemiş tesisatta mevcut kireç tortu ve organik bileşenler olduğu için ürün etki performansında düşüş yaşanacaktır.
  • Önemli Bilgilendirme: Wogens Termoplus’da verim spesifik olarak belli kriterler gözetlenerek test edilmiştir ve raporlanmıştır. Bu testlere göre ısının korunması ve verimin artması; Kullanılan kombi marka ve modeline,yoğuşmalı olup olmamasına,tesisatın kirlilik yüküne ve kullanılan ortamda ısı yalıtımının iyi yapılıp yapılmadığına göre değişiklikler arz etmektedir.

Petek Koruma Kimyasalı Nedir ?

Wogens Prokombi Konsantre kombi ve sistem koruyucu  kapalı devre ısıtma ve soğutma sistemlerinde su içerisinde bulunan ve su sertliğine neden olan kalsiyum,magnezyum,silisyum vb.  ağır partikülleri içeriğinde bulunan nano aktif ajanlar sayesinde nötralize eder. Bu ağır partiküllerin kombiye ve tesisatınıza zarar vermesini tıkamasını engeller. Kombi ve tesisatın sağlıklı çalışmasını sağlar.%40 lara varan ısı ve yakıt tasarrufu sağlar. Kombi sisteminde yer alan bakır, çinko alüminyum gibi metalleri korozyona karşı korur. Pahalı bakım ve onarım masraflarına son verir. Isı verimini ve transfer kabiliyetini artırır. Atmosfere gidecek ısıyı kapalı ortama aktarır.

Kullanım Alanları: Kombi sistemleri, Yerden ısıtma sistemleri, Kat kaloriferi, Chiller su sistemleri, Güneş enerjisi kollektör boruları vb. açık ve kapalı tüm boru tesisatlarında ve su bağlantılı tüm merkezi sistemlerde kullanılır.

Petek temizliği yaptıracaklar nelere dikkat etmeli ?

Öncelikle petek temizleme işlemi bu konuda eğitim almış tecrübeli teknik servis elemanları tarafından yapılmalıdır. Petek temizliği yaptıracağınız kişilerin sadece petek temizleme işlemi yapıyor olması yeterli değildir. Evinizdeki ısıtma tesisatının tamamı konusunda bilgi sahibi olması gerekir. Çünkü ısıtma sistemi bir bütündür. Farklı marka kombileri tanımalı ve çalışma sistemine hakim olmalıdır. Çeşitli vana, bağlantı ekipmanları, filtreler vb. bileşenleri tanımalıdır. Petek temizleme işlemi yapacak kişiler eğer kombi bakımı ve tamiri konusunda bilgili değil ise yapacakları işlemler kombinize zarar vererek size beklenmeyen masraflar çıkarabilir.

Petek temizliği konusunda tüketicilerin bilinçlenmesi ve talebin artması ile birlikte pek çok kişi tarafından bu bir fırsat olarak görülmüş ve ısıtma sistemleri konusunda tecrübesi olmayan kişiler petek temizleme işine girmişlerdir. Belirli bir işyeri olmayan bu kişiler internet sitelerine sadece bir cep telefonu numarası yazarak ellerindeki çanta ile adres adres gezerek petek temizleme işlemi yapmaktadır. Petek temizleme işinde bu kişileri tercih ederseniz uzun vadede size büyük masraflar çıkmasına sebep olabilirler.

Petek temizleme işlemi hangi periyotlarla yapılmalı ?

Vural Petek Temizleme Servisimiz merkezi sistemler de dahil, tüm kombi ve kalorifer sistemlerinin 2 yıllık periyotlarla temizlenmesini önermektedir. Isıtma sisteminizin bakımını aksatmadan yaptırıyor olsanız bile kış boyunca sürekli çalışan sistem şebeke suyunu kullandığı ve şebeke suyunda da yoğun kireç olduğu için zamanla peteklerinizde ısınma problemleri oluşur. İlk zamanlar peteklerin alt kısmında çok hafif bir ısınma problemi varmış gibi görünse de, zamanla bu ısı farklılığı artar. Isıtma sistemlerinde her zaman belirli bir miktar su bulunması gerektiği ve sistem de bu suyu ısıtarak iç mekanı ısıttığı için peteklerinizin temizliğini aksatmadan yaptırmanız gerekir. İnternetteki bazı kaynaklarda ısıtma sisteminde kullanılan suyu kış bittikten sonra tahliye etmek ve sonbahar başladığında sisteme yeni su yüklemesi yapmanın bu problemi önlediği söylense de, aslında bu gibi yalan yanlış uygulamalar ısıtma sisteminizde daha fazla tortu birikmesine yol açar. Ayrıca ısıtma sistemine yeni su ilave ettiğinizde, bu suyun Oksijen oranı daha yüksek olduğu için metal aksamdaki korozyon daha da hızlanır ve kireçlenmenin şiddeti artar. Petek Temizleme servisimiz kullandığı Wogens Konsantre Petek Temizleme kimyasalı özel olarak geliştirilen formülüyle kireç ve yabancı maddelerin tamamını hızla çözer ve yıkama makinelerimiz tüm pisliğin kolayca temizlenmesini sağlar.

Petek temizleme zamanının geldiği nasıl anlaşılır ?

   • Radyatörlere eşit miktarda ısı gitmiyorsa,
   • Derece yükseltilmesine rağmen ortam ısınmıyor ise,
   • Ağır hava şartlarında su kombinin içinde donuyor ise
   • Yüksek fatura ödeyip az verim alıyor ise Temizlik döneminin geldiği anlaşılır ve bu noktadan sonra devreye Vural Petek Temizleme girer.

Soğuk kış aylarında sıkıntı yaşamamak için yılda 1 defa Kombi bakımı, 2 yılda 1 Peteklerinizin temizliğini yaptırmanızı tavsiye ederiz..

 

NEDEN VURAL PETEK TEMİZLEME

Tesisatınızda problemmi var ? Kombini randuman vermiyormu ? Yüksek fatura ödeyip Peteklerinizin ısınmamasındanmı şikayetçisiniz ? Öyleyse bu seçimler için size vural petek temizleme ekibi yardımcı olabilir.

10 yıllık tecrübe ve güven oluşturan, profesyonel tesisatçıların ekibinde yer aldığı vural tesisat sektördeki 10 yıllık bilgi ve tecrübesiyle ve işe olan tutkusuyla bilgi ve tecrübelerini sizlerin faydasına sunuyoruz..

İstanbul Petek Temizleme sağladığı hizmetler ile sizlere, sizin işletmenize en doğru şekilde temsil edecek ürünler sunmayı hedeflemekte Farklı olabilmek kalabalıklar arasında fark edilebilmek çoğu zaman ticari hayat için iyi bir yaklaşım olmasına karşın çoğu zaman etkin bir çözüm değildir. Farklı olmayı başarabilirken insanların aklında pozitif bir etki ile kalabilmek zor ve önemli olandır.

Vural Petek Temizleme olarak; Petek Temizleme hizmetinin dışında; Arıza tespit, Kombi tamiri, Kombi bakımı, Kombi Anakart Tamiri, 0 ve 2.El kombi satışı, Ürün Montaj, Sıhhi tesisat işleri, Proje çizim ve gaz açma, Gider tıkanıklığı açma, Su kaçağı tespiti ve yedek parça konusunda işine değer veren bir ekiple mükemmel hizmet sunuyoruz.

Kullanmış olduğumuz kimyasal maddelerin hiç biri tesisat yapınıza zarar vermez. Aksine kullandığımız bu kimyasallar tesisatınızı korur ve de verimli çalışmasını sağlar.

Gerçekleştirmiş olduğumuz bütün çalışmalarımızda, maliyetlerimiz siz değerli müşterilerimizin faydasına yönelik olarak optimize ederek sizlere uygun fiyatlı ve profesyonel hizmet sunuyoruz.

İşinde uzmanlaşmış ve tesisatın dilinden anlayan çalışma arkadaşlarımız çalışma ortamının kirlenmemesi adına ekstra çaba sarf ederek çalışmaya büyük özen gösterir. Bu duruma bağlı olarak çalışma esnasında ortam içerisinde herhangi bir kirlenme söz konusu olursa ekibimiz, kirliliği ortadan kaldırmak için bizzat temizlik işlemlerini gerçekleştirmektedir.

İstanbul Anadolu yakası ve Kocaeli Gebze çevresinde her tesis ve konuta hiçbir ayrım gözetmeksizin hizmet veriyoruz.

Tesisat ile ilgili işlemlerinizi, sizleri zaman konusunda hiçbir şekilde mağdur etmeden, planlanan süre zarfında titizlikle tamamlıyoruz.

Sizleri de müşterilerimiz içerisinde görmekten onur ve kıvanç duyarız.

Hizmetlerimizden yararlanmak için Servis Talep Formunu doldurabilir, kısa sürede teklif alabilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: , ,

Call Now Button