Arıza Tespit

Arıza tespit

Doğalgazın gelmesiyle birlikte hayatları kolaylaştıran, ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan kombiler zaman zaman sorun çıkarmaktadır. Arızanın sebebinin tam olarak tespit edilebilmesi, oluşacak maddi zararı en aza indirmektedir. Kullanıcıların kendileri giderebileceği basit arızalar bulunmaktadır. Bunların dışında kalan sorunlarda asla kendiniz müdahale etmeyiniz. Ehil olmayan kişilerin mekanik bir donanıma sahip olan kombilere müdahaleleri durumunda daha büyük hasarlar oluşturacağı için müsaade etmeyiniz.

Tuzla kombi arıza tespit hizmeti veren firmamız, Pendik, Tuzla, Kartal, Maltepe, Darıca ve Gebze gibi ilçelere de hizmet vermektedir. Sizlere bazı arızaların sebeplerini ve çözüm önerilerini derledik. Kendi kontrollerinizi yaptığınız halde çözüme ulaşamazsanız, müdahale etmeden bizlere ulaşmalısınız.

Kombiniz çalışıyor fakat petekleriniz ısınmıyorsa;

  • Sıcaklık ayarını kontrol edin, düşük ayarlıysa veya yanlışlıkla düşürdüyseniz bu yüzden olabilir.
  • Radyatörlerinizin vanalarının açık olduğundan emin olun.
  • Kombiniz çalıştığı halde yeterli derecede ısıtma sağlamıyorsa tesisatınız kirlenmiş olabilir.

Tesisatınızı temizleteli bir sene olmadıysa ve önerilerimize rağmen sonuç alamadıysanız, sorun kombi ile alakalıdır. Muhtemel bir anakart arızası olabilir. Tuzla kombi anakart tamiri için bizlere ulaşın. Ayrıca tesisat temizliğiniz içinde hizmet vermekteyiz.

Kombiniz çalışıyor, fakat sıcak su ısınmıyorsa;

  • Öncelikle sıcak su ayarlarınızın doğruluğundan emin olun.
  • Sıcak su vanasının açık olduğundan emin olun

Bunları kontrol ettiğiniz halde sorun düzelmediyse, üç yollu vana denilen parça bozulmuş olabilir. Buna ek olarak rezistansta bir sorun olabilir. Bunlar sizin düzeltebileceğiniz sorunlar değildir. Firmamızı arayarak Tuzla kombi arıza tespit alanında sektörün en iyilerinden olan ekip arkadaşlarımızın sorunu yerinde inceleyerek çözüme ulaştırmasını isteyebilirsiniz.

Kombinizi çalıştırmaya başladığınızda f5 hatası alıyorsanız;

  • Kombinizin yıllık bakımını yaptırmadıysanız mutlaka yaptırın.
  • Kombiniz bacalı bir modelse baca yerinden çıkmış olabilir.
  • Fan arızası sebebiyle bu hatayı veriyor olabilir. Ses gelip gelmediğinden emin olun.

Bu arıza kodunu aldığınızda sizin müdahale etmemenizi öneriyoruz. Çok daha küçük çaplı bir hasarı kendi müdahaleniz sebebiyle büyük bir zarara dönüştürebilirsiniz. Tuzla kombi arıza tespit hizmetimizle arızanın sebebini ve çözümünü bularak sizlere hizmet vermekteyiz.

Kombi çalışıyor, fakat radyatörlerin bir kısmı ısınmıyorsa;

  • Radyatörleriniz de hava kalmış olabilir. Varsa anahtarıyla, yoksa düz bir tornavida yardımıyla havasını alın.
  • Tesisat kirli olabilir. Yoğun kullanımla yılda bir, değilse iki yılda bir tesisat temizliğinizi yaptırın.

Bunları yaptığınız halde sorun düzelmiyor ve hala petekleriniz yeterli miktarda ısınmıyorsa firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Uzun yıllardır bu işle iştigal eden firmamız Tuzla kombi anakart tamiri ve değişimi işlerinizi de büyük bir titizlikle yürütmektedir. Sizlere sadece belli başlı arızaları anlattık. Bunlar dışında oluşabilecek tüm kombi arızaları durumunda Tuzla kombi arıza tespit hizmeti veren firma elemanlarımız sorunu yerinde görerek yardımınıza yetişecektir.  İşinizin kaliteli ve uygun fiyatlarla yapılması, işlem sonrası garanti kapsamına girmesi için bize ulaşın.

Yazar: Vural Tesisat

Vural Tesisat; Ahmet Vural tarafından; 2014 yılında kurulmuş olup istanbul ve Kocaeli bölgelerinde: Kombi Bakım Onarım, Arıza Tespit, Petek Temizleme, Proje Gaz Açma, Su Kaçağı Tespiti, Gider Tıkanıklığı Açma, 0 – 2.El Kombi Satış ve Yedek Parça hizmeti sunan , yaptığı işlerde bahane değil, çözüm üreten bir kombi servisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button